Свобода преси ?...Хто вороги?Чи є друзі?

Організація «Репортери без кордонів» склала список з 20 найгірших «інтернет-хижаків» 2020 року – компаній, неформальних груп та урядових установ, які використовують сучасні цифрові технології для боротьби зі свободою слова та журналістикою.

Як повідомляється на сайті організації, список оприлюднено саме 12 березня, у Всесвітній день боротьби з кіберцензурою. У нього увійшли «інтернет-хижаки», які використовуючи сучасні цифрові технології для переслідування журналістів ставлять під загрозу здатність людей отримувати інформацію.

Список поділено на чотири категорії за характером діяльності «хижаків»: переслідування, державна цензура, дезінформація та шпигунство.

У категорію «переслідування» потрапила «Армія тролів Кремля», яка публікує особисту інформацію, поширює фейкові новини та відео, Modi’s Yoddhas («Воїни Моді») в Індії, «Офіс ненависті» Жаїра Болсонару, президента Бразилії, «Електронні мухи алжирського режиму» та «Мексиканські банди тролів».

У категорії «державна цензура» вказано Роскомнадзор, який блокує веб-сайти та додатки, Верховна рада іранського кіберпростору, МВС Індії, Національна комісія з питань телекомунікацій Венесуели (CONATEL), Адміністрація кіберпростору Китаю (CAC) та Верховна раду Єгипту з питань регулювання ЗМІ.

У категорії «дезінформація» опинилися венесуельська «Сила 47», «Центри телефонного зв’язку» на Філіппінах, «Саудівська електронна бригада» та «Відділ кібер-джихадистів» у Судані.

У категорії «шпигунство» вказані ізраїльська «Група NSO» (Q Cyber Technologies), Memento Labs, яка діє у Швейцарії, Італії та Саудівській Аравії, Zerodium у США, Mollitiam Industries в Іспанії та Gamma у Німеччині.

Раніше «Репортери без кордонів» розповіли про кількість вбитих журналістів.

Українські ЗМІ поліпшили ситуацію зі свободою преси за версією «Репортерів без кордонів», зайнявши 101 місце зі 180.

Названо місце України в світовому рейтингу рівня свободи.

Уа.ньюз


Друк   E-mail